YOZGAT 14 °C
En Düşük 7 °C
En Yüksek 20 °C
Karakter Boyutu :
Sorgun'da hayvan pazarı açıldı

Sorgun'da hayvan pazarı açıldı

04 Kasım 2010 17:36 PerşembeYozgat'ın, Sorgun İlçe Belediyesi tarafından kurulan yeni hayvan pazarı törenle hizmete girdi.

Yozgat'ın Sorgun İlçe Belediyesi tarafından kurulan yeni hayvan pazarı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, bölgenin en büyük ve modern hayvan pazarlarından birinin bugün Sorgun'da açıldığını belirterek, "Eski hayvan pazarımız Sorgun gibi büyük bir ilçe için yetersiz kalıyordu. Bizde burada 60 dönüm arsa istimlak ettik. Bunun 30 dönümü hayvan pazarı olarak hizmetinize açıyoruz. Bu pazarın burada açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç ise Sorgun'da çok büyük değişiklikler olduğunu belirterek, "Sorgun son 5 yıl içerisinde büyük gelişmeler göstermiştir. Bu büyüme ve gelişme bundan sonrada devam edecektir. Açılan bu hayvan pazarımızın üreticilerimize ve burada alışveriş yapan tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Törende son konuşmayı yapan AK Parti Gurup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Sorgun'da güzel değişimler gelişmeler yaşanmaktadır. Bu değişim sadece Sorgun'da değil Türkiye'nin pek çok alanında yapılmaktadır. Hükümet olarak biz çiftçimizin hayvan besicimizin sorunlarına da kayıtsız kalmadık. 2002'ye gelindiği zaman Türkiye tarım ülkesi ama bir tarım kanunu yoktu. Hükümetimiz tarım ve hayvancılık konusunda çok sayıda kanun çıkartarak, çiftçimize yardımcı olmuştur. Bu dönemde çiftçimiz en büyük desteği almıştır. Kredi faizleri düşürülerek, çiftçimize ayrı bir destek sağlanmıştır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurban kesilerek dualarla hayvan pazarı hizmete açıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve beraberindekiler hayvan pazarını gezerek üreticilerin sorunlarını dinledi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (7653) defa okunmuştur.

ETİKETLER

hayvan - pazar - tören

YOZGAT / SORGUN - HABERLERİ